21.5.2013. OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Autor: Administrator , 24. 5. 2013.

Svjetski dan kulturne raznolikosti 21.5. u školi se obilježava kao naš dan,

DAN OSNOVNE  ŠKOLE JABUKOVAC.

Tom prilikom  su učenici 1.-8. razreda izveli  prigodni program koji je praćen pod budnim okom učitelja Mire Mlinarić, Damira Milekovića, Maje Ostojić i Ive Komlinović koji su se uvelike potrudili da sve prođe u što boljem redu.

Glavna misao-poruka programa je bila:

'Djeca nose svjetove na dlanu'

Svojim plesnim, pjevačkim, sviračkim i glumačkim izvedbama potvrdili su nam to i  sami učenici.

Po prvi put su svoje sviračke talente na harmonici pokazali učenici: Matija M., Adrian Ć. i  Bojan B. dok su ostali sudionici programa  potvrdili svoje statuse pjevača, plesača, svirača i glumaca.

Kako se ponašaju djeca kada roditelji odu od kuće na nekoliko dana, vidjeli smo vrlo zorno prikazano u igrokazu naše male glumačke skupine, koji su nas također nasmijali svojim vicevima.

Da i učenici trećeg razreda mogu biti odrasli pokazala su nam dva učenika  kroz scenski prikaz svakodnevice odnosa oca i sina.

Kako je bitno brinuti za okoliš koji nas okružuje  te da smo mi za to zaslužni ponovno su nam to osvijestili naši učenici kratkim scenskim prikazom.

Naši najmlađi učenici za kraj su nas podsjetili pjesmom u kakvom lijepom zavičaju živimo.

Svojom nazočnošću počastili su nas dragi gosti: županijski pročelnik za prosvjetu, kulturu i šport Ivan Lovreković,  zamjenik gradonačelnika Milan Herceg, pročelnica upravnog odjela za društvene djelatnosti  Izabela Žilić, ravnateljica Osnovne škole Ivan Goran Kovačić iz Gora te ravnateljica Osnovne škole Katarina Zrinska iz Mečenčana Svjetlana Tufeković i stručna suradnica pedagog  iste škole Kristina Filipović kao i naši vjerni roditelji.

Veliko hvala svima na posjetu, a nama SRETAN DAN ŠKOLE!!!

21.5.2013. OBILJEŽEN DAN ŠKOLE

Autor: Administrator , 24. 5. 2013.

Svjetski dan kulturne raznolikosti 21.5. u školi se obilježava kao naš dan,

DAN OSNOVNE  ŠKOLE JABUKOVAC.

Glavna misao-poruka programa je bila:

'Djeca nose svjetove na dlanu'

Veliko hvala svima na posjetu, a nama SRETAN DAN ŠKOLE!!!